Kawa z Meksyku

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

 • kawa ziarnista, kawa meksyk, kawa z ameryki środkowej, palarnia kawy kraków, świeżo palona kawa

  Arabica Meksyk SHG EP

  22,20 80,00 
  Wybierz opcje
 • kawa ziarnista Arabica Meksyk Maragogype, kawa z ameryki środkowej, palarnia kawy kraków, świeżo palona kawa

  Kawa Meksyk Maragogype

  34,50 124,00 
  Wybierz opcje

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Typowy obraz Meksyku w filmach i telewizji przedstawia pustynne regiony oraz bajkowe, nadmorskie kurorty. Jednakże znajdziemy także lasy tropikalne, wzgórza, a także kilka dużych pasm górskich, dzięki czemu uprawiana tam kawa z Meksyku może być tak różnorodna, jak krajobrazy.

Kawa przybyła pod koniec XVIII wieku z Kuby i Republiki Dominikany i na początku XIX wieku rozkwitła jako dojrzały przemysł. Dziś, prawie 278 lat od przybycia kawy do Meksyku, jej uprawa wciąż jest jednym z głównych motorów napędowych gospodarki, a po uznaniu jej za jedną z najlepszych kaw świata, stanowi źródło bogactwa i dobrobytu nawet w najbardziej odległych pasmach górskich kraju,

Meksyk to jeden z głównych producentów w Ameryce, z około 600 000 hektarów upraw rozmieszczonych w 15 z 32 stanów kraju. Na szczycie listy znajdują się regiony Chiapas, Veracruz, Puebla, Oaxaca i Guerrero z 94% produkcji krajowej. Jednak do zbadania pozostaje szeroka różnorodność klimatów, gleb, krajobrazów i kultury, które zapewniają niewiarygodne bogactwo aromatów i smaków kawy.

Meksykańskie kawy z reguły charakteryzują się niską kwasowością, pełnym body i nutami czekolady, przypraw korzennych. Wśród kaw meksykańskich znajdziemy także, ziarna o wyższej kwasowości i bardziej owocowych nutach, jednakże nie są one aż tak popularne. Dostępne w naszym sklepie internetowym kawy z Meksyku to propozycja na ciekawą odmianę od klasycznych kaw Ameryki Południowej.