Kawa z Salwadoru

Wyświetlanie jednego wyniku

  • kawa ziarnista Arabica Salvador, kawa z ameryki środkowej, palarnia kawy kraków, świeżo palona kawa

    Kawa Salvador SHG

    24,00 86,00 
    Wybierz opcje

Wyświetlanie jednego wyniku

Mały i potężny, Salwador to prawdziwa potęga w świecie kawy. Z doskonałymi warunkami uprawy, coraz rzadszymi odmianami i dbałością o krzewy kawowca, na których rosną wspaniałe ziarna, historia współczesnego Salwadoru jest historią salwadorskiej kawy.

Od dawna uważany za jednego z najlepszych producentów na świecie, maleńki naród Salwadoru w pełni zasłużył na to określenie. Kawa została po raz pierwszy sprowadzona do Salwadoru pod koniec XVIII wieku, głównie do konsumpcji domowej. Uprawiane w tym górzystym kraju uprawy kawy kwitły. Jednak dopiero kryzysy indygo w połowie XIX wieku sprawiły, że kawa stała się głównym towarem eksportowym Salvadoru, nabierając w następnym stuleciu większego znaczenia gospodarczego i narodowego. W latach 30. kawa stanowiła ponad 90% krajowego eksportu i co najmniej 50% krajowych przychodów. Jak na tak niewielki kraj, jest to oszałamiający wyczyn i świadectwo niezmiennej jakości salwadorskiej kawy. Większość upraw znajduje się w rękach niewielkich lokalnych rolników, którzy kultywują tradycję upraw od pokoleń, przy czym coraz częściej są również otwarci na nowości i ciekawe eksperymenty.

Uprawiana wzdłuż rozległych, strzelistych wulkanicznych pasm górskich, kawa Salvador ma doskonałą kwasowość, przyjemne body i subtelnie, słodkie nuty cytrusowe. Naturalnie uprawiana w nieskażonych lasach i pielęgnowana przez rodziny, które walczyły, żyły i przyjęły wyjątkową kawę jako aspekt swojej tożsamości narodowej, kawa salwadorska jest bez wątpienia jedną z najlepszych na świecie. Dostępna w naszym sklepie kawa z Salvadoru z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagających kawoszy.