Kawa z Zambii

Wyświetlanie jednego wyniku

  • kawa ziarnista Arabica Zambia, kawa z afryki, palarnia kawy kraków, świeżo palona kawa

    Kawa Zambia AAA

    26,70 96,00 
    Wybierz opcje

Wyświetlanie jednego wyniku

Zambia to kolejny nieoczywisty kierunek na mapie naszego sklepu z kawą.  Uprawa kawy w Zambii zaczęła się późno – znacznie później niż u sąsiadów. W latach pięćdziesiątych kawa została sprowadzona dzięki nasionom odmian z Kenii i Tanzanii. W tym momencie kawa była już wielkim biznesem w innych częściach świata.

W latach 70. rozpoczęto dalsze badania nad sposobami zwiększenia produkcji kawy w Zambii. Rolnicy coraz chętniej zaczęli wprowadzać się na ten obszar, a zambijski rynek kawy zaczął się rozwijać. W latach 80. Międzynarodowa Organizacja Kawy przyznała Zambii kontyngent pozwalający na eksport 350 ton kawy. W 1985 roku oficjalne Zambia stała się eksporterem kawy.

Góry są domem dla większości upraw kawy w Zambii. Arabica jest najpopularniejszym gatunkiem uprawianym w regionie, Ze względu na wysokości wymagane do wzrostu, góry Muchinga i miasto Lusaka na północy kraju są miejscem, w którym dzieje się magia.

Głównym powodem, dla którego północna część Zambii jest wykorzystywana do uprawy kawy, jest jej bliskość do równika. Ta idealna lokalizacja sprawia, że ​​warunki są tu idealne zarówno dla ziaren Arabiki, jak i Robusty i dlatego kawa Zambia jest teraz dostępna dla mas.

W przeciwieństwie do innych afrykańskich kaw, kawy zambijskie mają zazwyczaj niższą kwasowość, ale zachowując przy tym pełnię aromatu. Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem kawy i chcesz mieć w filiżance eleganckie, wysokiej jakości ziarno, wybór kawy Zambia to świetny pomysł. Jednym łykiem możesz znaleźć nowego faworyta, bez którego po prostu nie możesz się obejść.