Mieszanki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

 • kawa espresso blend, palarnia kawy ja-wa

  Espresso Blend

  19,20 69,00 
  Wybierz opcje
 • kawa dla dziadka, Palarnia kawy Ja-Wa Kraków

  Kawa Kochanego Dziadka

  19,70 71,00 
  Wybierz opcje
 • kawa dla babci, palarnia kawy Ja-Wa, Kraków

  Kawa Kochanej Babci

  19,70 71,00 
  Wybierz opcje
 • Symbol zastępczy

  Kawa Świętego Mikołaja

  25,00 
  Wybierz opcje
 • kawa ziarnista, mieszanka firmowa, blend, , kawa z afryki, palarnia kawy kraków, świeżo palona kawa

  Mieszanka Firmowa

  16,20 58,00 
  Wybierz opcje
 • kawa ziarnista, mieszanka włoska, blend, kawa włoska, palarnia kawy kraków, świeżo palona kawa

  Mieszanka Włoska

  16,20 58,00 
  Wybierz opcje
 • kawa mieszanka premium blend, palarnia kawy ja-wa Kraków

  Premium Blend

  22,20 80,00 
  Wybierz opcje
 • Kawa dla Babci i Dziadka

  Zestaw Kaw dla Dziadków

  38,00 136,00 
  Wybierz opcje

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Kawowymi mieszankami w zależności od nomenklatury możemy nazwać  nawet kawy rosnące w obrębie plantacji, ale na dwóch różnych wysokościach. Jednak najczęściej mieszanką kaw określamy  mieszankę dwóch lub więcej ziaren kawy różnego pochodzenia. Ideą mieszanek jest wykorzystanie najlepszych właściwości pochodzących z różnych ziaren, aby stworzyć gładką, dobrze zbalansowaną kawę. Wiele mieszanek kawy jest stworzonych z mlekiem lub bez. Jedną z głównych zalet mieszanek jest fakt, że mają neutralny smak, niż ziarna jednego gatunku, więc sprawdzają się jako baza do tradycyjnych napojów na bazie espresso, takich jak latte i cappuccino. Ponadto mieszanki są często bardziej spójne i wyrozumiałe. Zdarza się, że smak kaw jednorodnych jest bardzo uzależniony od sposobu parzenia. Mieszanki pod tym względem są bardziej uniwersalne, co nie zmienia faktu, że są równie ciekawe.

Kawa i jej mieszanki dostępne w sklepach, często mają nienajlepszą opinię ponieważ duże, przemysłowe palarnie mieszają lepsze ziarna z gorszymi w celu uzyskania taniej kawy. Mieszanki kawy, które produkujemy w naszej rzemieślniczej palarni oparte są o udoskonalane przez lata przepisy. Łączymy różne smaki, aby uzyskać ogólną równowagę, jednocześnie tworząc złożoność smaku. Często mieszamy kawę w celu uzyskania smaku, którego nie da się uzyskać z jednej odmiany kawy. W taki sposób powstają najlepsze mieszanki kawy pod espresso, do kaw mlecznych lub alternatywnych metod zaparzania, w których wbrew pozorom blendy również sprawdzają się bardzo dobrze.

Kawowe mieszanki to idealny wybór dla wszystkich, którzy szukają unikalnego smaku. Do naszych mieszanek używamy najlepszych, świeżo palonych ziaren kawy. W naszym sklepie z kawami znajdują się mieszanki 100% arabiki oraz blendy arabiki z robustą.