Kawa z Kostaryki

Wyświetlanie jednego wyniku

  • kawa ziarnista Arabica Kostaryka Tarrazu, kawa z ameryki środkowej, palarnia kawy kraków, świeżo palona kawa

    Kawa Kostaryka Tarrazu

    24,50 88,00 
    Wybierz opcje

Wyświetlanie jednego wyniku

Kawa z Kostaryki znana jest z wielu różnych doskonałych odmian. Niektóre odmiany takie jak Caturra i Villa, są prawie ekskluzywne w tym kraju. Dość postępowo nastawione ministerstwo rolnictwa , zakazało uprawy robusty, aby skupić się wyłącznie na ziarnach najlepszej jakości. Ministerstwo żąda również wysokiej jakości od wszystkich swoich plantatorów kawy. Ich deklarowanym celem jest ochrona środowiska, zrównoważony rozwój oraz rezygnacja z pestycydów i nawozów sztucznych w najbliższej przyszłości.

Ponieważ Kostaryka jest krajem o zróżnicowanych warunkach środowiskowych, w całym kraju rosną setki różnych odmian kawy. Szczególnie popularne wśród rolników są liczne zbocza, szczególnie żyzne ze względu na występujący w ziemi popiół wulkaniczny. Wszędzie w górach działają małe spółdzielnie i mikro-rolnicy, którzy produkują własne kawy. Dziś w Kostaryce kawa to drugi najważniejszy towar eksportowy po bananach. Ziarna eksportuje się głównie do Stanów Zjednoczonych, Niemiec i innych krajów europejskich.

Próba uogólnienia smaku byłaby niesprawiedliwa względem wielu kawom uprawianym w Kostaryce. Są szczególnie znane ze swojej różnorodności i wielu aromatów. W Kostaryce można znaleźć wszystko, od czekoladowych ziaren po owocowe aromaty lub szczególnie łagodne kawy i harmonijny posmak. Ze względu na panującą wilgotność większość ziaren przetwarza się na mokro lub półsucho. Jednakże kostarykańscy plantatorzy są jednymi z liderów w nowych metodach obróbki. Sezon zbiorów trwa od lipca do lutego i chociaż Kostaryka jest krajem postępowym na swoim kontynencie, większość zbiorów nadal odbywa się ręcznie, z powodu niedostępności górskich obszarów uprawnych.

Nowatorskie podejście do obróbki ziaren, a także uprawy w trosce o lokalną społeczność i środowisko powodują, że ziarna z tego kraju już dawno zagościły w palarni, a nasz sklep z kawą i Arabica Kostaryka to dwa nierozłączne terminy.