Opublikowano Dodaj komentarz

Palarnia Kawy. Pasja, która nie gaśnie.

kawa palarnia, palarnia kawy kraków

To pierwszy wpis na naszym blogu dlatego chcieliśmy się przedstawić. Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej palarni kawy o różnym profilu działalności. Uważamy, że jest to zjawisko pozytywne (tak, dobrze widzicie). Dzięki temu dostęp do świeżo palonej, wysokogatunkowej kawy jest znacznie łatwiejszy, a świadomość Polaków dotycząca kawy rośnie.

Kawa to nie tylko cudowny smak i aromat, ale także okazja do rozmów, które łączą pokolenia tak jak zrobiła to nasza palarnia.

Palarnia Kawy Ja-Wa – jak to się zaczęło?

Nasza historia nie zaczęła się ostatnio chociaż otwarcie sklepu internetowego w pewnym sensie można traktować jako „nowe otwarcie”. Pierwsze ziarna trafiły do naszego pieca 25 lat temu i od tamtej pory naszym celem jest dostarczanie świeżo palonej kawy.

Czasy zachodzących przemian ustrojowych i rodzącej się przedsiębiorczości, brak szerokiego dostępu do internetu, sprawiły że rozpoczęcie działalności wymagało kreatywności. Sprowadzenie ziaren kawy ograniczało się do podróży na drugi koniec Polski do portu w Gdyni i interesy z lokalnymi importerami. Nauka sztuki palenia kawy również była znacznie trudniejsza niż dzisiaj. Opierała się o kilka dostępnych książek oraz przede wszystkim o metodę prób i błędów. Pierwsze gatunki kawy jakie trafiły do sprzedaży w naszej palarni i są dostępne do dzisiaj to Arabica Peru oraz Arabica Kolumbia Excelso. Uzyskany po wielu próbach smak i aromat sprawiły natomiast, że zrodziła się w nas pasja, która połączyła pokolenia.

Kawa – pasja, która łączy

Piszę ten tekst z perspektywy osoby, która wychowała się na workach z kawą. Nie jest to żaden kolokwializm, ponieważ jako dziecko uwielbiałem wspinać się z bratem na worki z surową kawą. Palarnia Kawy Ja-Wa to rodzinna firma, dlatego kiedy tylko mogliśmy obserwowaliśmy uważnie cały proces jaki przechodzą ziarna kawy. W taki o to sposób zostaliśmy zarażeni przez naszego Tatę – założyciela palarni, pasją która ewoluowała razem ze zmianami jaki zachodziły na rynku kawy.

Palarnia Kawy Ja-Wa – pasja, którą chcemy się dzielić

Dzisiaj przed naszą palarnią pojawiają się zupełnie inne wyzwania. Dostęp do ziaren z najdalszych zakątków świata, rosnący rynek kaw speciality oraz większa świadomość klientów nakręcają nas do cięższej pracy, aby zawsze dostarczać najlepsze świeżo palone kawy. Dlatego zdecydowaliśmy się na prowadzenie bloga jako dodatek do sklepu internetowego. Chcemy informować na nim o nowościach, a także dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Bo pamiętajcie kawa to nie tylko cudowny smak i aromat, ale także okazja do rozmów, które łączą pokolenia tak jak zrobiła to nasza palarnia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *