Gunpowder T of H Superfine

8,20 15,50 

Gunpowder T of H Superfine to wysokiej jakości chińska zielona herbata. Listki herbaty są bardzo ciasno zwinięte w malutkie kulki przypominające proch strzelniczy, rozwijające się podczas parzenia. Gotowy napar ma złocisty kolor z przyjemnym świeżym aromatem. Świetnie sprawdza się jako mrożona herbata z cytryną lub miętą.

Wyczyść
SKU: Brak danych Kategoria: Tag:

Opis

Herbata zielona Gunpowder T of H Superfine

Rodzaj: herbata zielona
Kraj pochodzenia: Chiny
Region: Zhejiang

Herbata Gunpowder T of H Superfine – skąd pochodzi?

Herbata Gunpowder jest uważana za typowo brytyjski napój, ale tradycja tej zielonej herbaty jest głęboko zakorzeniona w chińskiej historii. Gunpowder to zrolowana herbata, co oznacza, że ​​liście przed suszeniem są formowane w małe kulki.

Praktyka zwijania liści herbaty rozpoczęła się w czasach dynastii Tang, okresu wielkich osiągnięć artystycznych i kulturowych, który trwał od 618 do 907 roku. Herbata jest najpierw suszona, a następnie parzona. Zmiękczone liście są zwijane ręcznie, gdy są jeszcze giętkie, a następnie suszone, aby je zakonserwować. W wyniku tego procesu powstaje mała kuleczka herbaty, dzięki czemu zyskuje przydomek „herbata perłowa”. Zaleta zwijania jest dwojaka: liście są mniej podatne na pękanie, a zmniejszona powierzchnia pomaga zachować ich smak i aromat. Rolowanie przedłużyło żywotność herbaty, dzięki czemu można ją było przechowywać i transportować do innych części Chin. Za panowania dynastii Tang i Sung kulki herbaty były mielone i formowane w cegły.

Zanim Brytyjczycy przybyli do Chin w XVII wieku rolowanie herbaty stało się powszechne, ponieważ w takiej formie zachowała więcej swojego smaku i aromatu. Malutkie kulki przypominały proch strzelniczy używany w brytyjskich armatach, stąd nazwa Gunpowder Tea. Ponieważ liście w tej formie były łatwe w transporcie, herbata szybko dotarła do Wielkiej Brytanii.

Dlaczego Gunpowder T of H Superfine?

Charakterystyczne liście w kulkach sprawiają, że ta herbata różni się od większości innych herbat sypkich. Gdy “proch” zostaje zostaje zalany wodą granulki „pękają”, a liście rozwijają się, uwalniając swoją esencję. Gotowy napar ma złocisty kolor z przyjemnym świeżym aromatem.

Sposób przygotowania

Łyżeczkę herbaty (ok. 3 gramy) należy parzyć w filiżance (150 ml) wody. Liście zalewamy wodą o temperaturze około 75-80 stopni Celsjusza. Następnie parzymy 2-3 minuty w zależności od preferencji smakowych. Po tym czasie należy oddzielić liście od naparu.

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Waga

100g, 50g

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Gunpowder T of H Superfine”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *